Tuesday, October 19, 2010

Staff Directory

KETUA JABATAN
Timbalan Ketua Pustakawan
Noor Hidayat Adnan
norhi567@salam.uitm.edu.my
03 55443711
  
Pustakawan Kanan
Mohamad Hamidi bin Mohd. Jais
mhamidi102@salam.uitm.edu.my
03 55443719
  
Pustakawan
Azizi bin Jantan(Haji)
azizi032@salam.uitm.edu.my
03 55443770

Pustakawan
Ahmad Faizar bin Jafaar
faizar@salam.uitm.edu.my
03 55443731

Pustakawan
Ahmad Nazri bin Jaafar
ahmad173@salam.uitm.edu.my
03 55443762

Pustakawan
Rizana bt Mohd. Radwan
rizana405@salam.uitm.edu.my
03 55443756

Pustakawan
Noredayu binti Rosli
noredayu9615@salam.uitm.edu.my
03 55435792

Pegawai Teknologi Maklumat
Wan Izzatul Fahrah binti Wan Ishak
izzatul@salam.uitm.edu.my
03 55211438

Pen.Pegawai Teknologi Maklumat
Abdul Hamid bin Mohd. Salleh
hamid@salam.uitm.edu.my
03 55443720

Pen.Pegawai Teknologi Maklumat
Ja'amayah Kosnan
jaamayah@salam.uitm.edu.my
03-55443783

Pembantu Perpustakaan Kanan
Abdul Fattah bin Abdul Razak
abdul092@salam.uitm.edu.my
03 55443761

Pembantu Perpustakaan Kanan
Rusinorhelmi bin Mohamad Sukur
rusinor470@salam.uitm.edu.my
03 55443729

Juruteknik
Rosli bin Mohamad(Haji)
roslim@salam.uitm.edu.my
03 55443753

Pembantu Penerbitan
Mohd. Jamil bin Siran(Haji)
mjamil674@salam.uitm.edu.my
03 55211439

Juruteknik Komputer
Mohd. Yazid bin Yahaya
mohdya418@salam.uitm.edu.my
03 55443783

Juruteknik Komputer
Hasnatul Sabarina binti Amer
hasnatul@salam.uitm.edu.my


Pembantu Perpustakaan
Ili Kaiyisah bt Abdul Rahman

kaiyisah@salam.uitm.edu.my


Pembantu Perpustakaan
Nur Sakeenah Mahbub
nsakeenah@salam.uitm.edu.my
03 55443783

Jabatan Pengurusan Sistem & Teknologi Maklumat

Jabatan Pengurusan Sistem & Teknologi Maklumat ( JPSTM ) adalah merupakan jabatan yang bertanggungjawab untuk merancang, menyediakan dan melaksanakan kemudahan teknologi komunikasi dan maklumat (ICT) yang terkini bagi seluruh perpustakaan UiTM.

Peranan Jabatan
  • Menyediakan prasarana, fasiliti dan aplikasi ICT yang mantap di seluruh perpustakaan UiTM bagi membantu menggunakan maklumat terkini dan komprehensif.
  • Memastikan sistem perpustakaan (ILMU) beroperasi dengan berkesan sama ada perpustakaan induk atau perpustakaan kampus cawangan.
  • Memastikan penyelenggaraan sistem komputer dan sistem rangkaian berfungsi dengan baik dan berkesan.
  • Memberi perkhidmatan kepada pelanggan berasaskan perkakasan, perisian serta aplikasi ICT yang terkini.
Wawasan
Menjadikan pusat maklumat yang cemerlang bagi mewujudkan masyarakat UiTM yang berbudaya ilmu dan kaya maklumat.

Misi
Beriltizam menyediakan prasarana, fasiliti dan aplikasi ICT termasuk sistem ILMU yang mantap di seluruh sistem perpustakaan UiTM bagi membantu masyarakat UiTM mendapatkan dan menggunakan maklumat yang terkini dan komprehensif melalui ICT sesuai untuk pengajaran, pembelajaran dan penyelidikan.

Objektif
  • Memperluaskan dan memantapkan perpustakaan maya dan penggunaan ILMU ( Integrated Library Management Utility ) di seluruh sistem perpustakaan UiTM.
  • Mengurangkan kekangan digital ( digital divide ) antara perpustakaan induk di Shah Alam dan perpustakaan UiTM.
  • Menyediakan infrastruktur teknologi terkini untuk PTAR dan perpustakaan kampus cawangan.
  • Memberi perkhidmatan kepada pelanggan berasaskan perkakasan, perisian dan aplikasi ICT terkini.

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Powered by Blogger